Информация МИДа Литвы о состоявшейся в Мюнхене дискуссии о Холокосте в Литве

Посол Литвы в Германии Deividas Matulionis 16-го марта произнес в Мюнхене речь о Холокосте в Литве. Мероприятие по случаю «недели борьбы против расизма» инициировали Центр документации национал-социализма совместно с еврейским музеем и почетным консулом Литвы Benjaminas Wittstockis. В дискуссии приняли участие авторы книги „Mūsiškiai“ [«Наши»] Rūta Vanagaitė и Efraimas Zuroffas.

Полный текст на литовском языке

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas


J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52451, 870 6 52445; el. p. media@urm.lt

2017-03-17

Pranešimas spaudai


Miunchene surengta diskusija apie Holokaustą Lietuvoje

Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis kovo 16 dieną Miunchene pasakė kalbą renginyje apie Holokaustą Lietuvoje. Renginį tarptautinės savaitės prieš rasizmą proga inicijavo Nacionalsocializmo dokumentacijos centras, bendradarbiaudamas su Žydų muziejumi ir Lietuvos garbės konsulu Benjaminu Wittstocku. Diskusijoje dalyvavo knygos „Mūsiškiai“ autoriai Rūta Vanagaitė ir Efraimas Zuroffas.

D. Matulionis apgailestavo, kad nacių organizuotame Lietuvos žydų sunaikinime dalyvavo ir jų lietuviai talkininkai. Jis pažymėjo, kad garbingas santykis su tamsiais praeities įvykiais nėra lengvas, bet Lietuvoje nuo Nepriklausomybės atkūrimo padaryta didelė pažanga.

„Sovietų okupacijos metais buvo stengiamasi nutylėti Holokaustą, kalbėta tik apie žuvusius „sovietų piliečius“, todėl atkūrus Nepriklausomybę daug kam buvo sunku priimti paaiškėjusius faktus. Lietuva laikosi nuomonės, kad atviras, objektyvus ir garbingas santykis su savo istorija yra brandžios visuomenės ir stiprios valstybės ženklas“, – sakė Lietuvos diplomatas.

Jis taip pat pabrėžė, kad svarbu prisiminti ir žydus gelbėjusius žmones, kurie dėl to rizikavo savo pačių gyvybe. Į Yad Vashem Pasaulio tautų teisuolių sąrašą už žydų gelbėjimą įtrauktas 891 asmuo iš Lietuvos. Ambasadoriaus teigimu, pastaruoju metu Lietuvos Vyriausybė skiria didelį dėmesį įamžinti šį tragišką ir sudėtingą Lietuvos istorijos puslapį. Prie atminties kultūros vystymo prisideda ir tokios iniciatyvos, kaip Vilniuje ir kitose Lietuvos vietose įrengiami „Atminimo akmenys“, Holokausto Lietuvoje temai pasirodančios knygos.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451
топик прочитан 966 раз
добавлен 17 марта, 15:58

Комментарии

© 2009-2017 Газета "Обзор": Новости Литвы
Рейтинг@Mail.ru